Electrolux EWT1066EDW – recenzja pralki

Pralka Electrolux EWT 1066 EDW ładowana jest od góry, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na bardzo małej powierzchni – nie trzeba planować dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwiczek. Jest natomiast nieco wyższa niż pralki ładowane standardowo. Jej wymiary to: 89 cm wysokości, 40 cm szerokości i 60 cm głębokości. Jak na tak ograniczone rozmiary, pojemność bębna jest zadowalająca – jednorazowo można wyprać 6 kilogramów ubrań. Bęben jest też wyposażony w opcję samopozycjonowania.

Electrolux ewt1066edw

Ładowana od góry, delikatnie otwierane drzwiczki

Wkładanie i wyjmowanie prania od góry jest dużo łatwiejsze niż w przypadku standardowych, otwieranych z boku pralek. Nie tylko nie trzeba kucać i schylać się – pralka wyposażona jest w specjalnie skonstruowane drzwiczki wewnętrzne. Wystarczy nacisnąć przycisk i zwalnia się mechanizm, który delikatnie i miękko otwiera drzwiczki.

Na górnej obudowie pralki znajduje się poręczne pokrętło oraz nowoczesny wyświetlacz LCD, dzięki którym bez problemu można wybrać program, zmienić parametry w zależności od potrzeb, włączyć dodatkowe funkcje czy kontrolować czas pozostały do końca prania. Pralka jest też wyposażona w kontrolki LED, które czytelnie wskazują wybrane ustawienia i łatwo sprawdzić, czy wybraliśmy odpowiedni program.

Electrolux EWT1066EDW należy do klasy energetycznej A++, co oznacza, że należy do bardzo energooszczędnych urządzeń. Można naprawdę dużo prać, a rachunki za prąd pozostaną na tym samym poziomie.

Electrolux ewt1066edw poziom hałasu

Pralka Electrolux EWT 1066 EDW pracuje dość głośno: 57 decybeli podczas prania i 74 decybele w czasie wirowania. Nie ma więc co liczyć na ciche i bezgłośne pranie, a na rynku znajdziemy modele, które kosztują podobnie, a piorą dużo ciszej. Opisywany Electrolux jest wyposażony w opcję blokady urządzenia, dzięki czemu dzieci nie mają możliwości manipulowania przy przyciskach – zablokowane jest pokrętło wybierania programów.

Ile masz czasu, tyle pierzesz

W opisywanym modelu EWT1066EDW warto zwrócić uwagę na nowatorską funkcję Time Manager, dzięki której można dostosować długość cyklu prania do ilości posiadanego czasu. To całkiem praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób zabieganych. Nie trzeba już siedzieć w domu i czekać z wyjściem do momentu zakończenia prania – teraz można nastawić pranie na taki czas, jaki pozostał nam do wyjścia. Można też w razie potrzeby opóźnić pranie nawet o 20 godzin. To wygodne i praktyczne rozwiązanie – ładujemy pralkę o dowolnej porze, a następnie ustawiamy początek prania na określoną godzinę tak, by od razu po praniu móc wywiesić pranie.

Pralka oferuje użytkownikom szeroki wybór programów, między innymi do prania koszul, bawełny, zasłon, tkanin delikatnych, syntetycznych, wełny, dżinsów, bielizny czy jedwabiu. Jest też opcja dodatkowego płukania oraz program Sport, przeznaczony do prania odzieży sportowej. Dzięki wysokiej klasie skuteczności prania, każdy program gwarantuje dokładne i skuteczne usuwanie plan i zabrudzeń, a pranie za każdym razem jest czyste, świeże i dokładnie wypłukane.

Opisywany model pralki Electrolux ma zaawansowaną technologię wykrywania obciążenia. To dość przydatna opcja – pralka sama wybiera ilość potrzebnej wody i energii w zależności od wielkości prania. Dzięki temu, jeśli chcemy wyprać tylko kilka rzeczy, zużyjemy dużo mniej wody i energii niż przy bębnie załadowanym do granic możliwości. Bez względu na wybrany program, można dowolnie wybrać sobie prędkość wirowania w zależności od potrzeb. Maksymalna ilość obrotów to 1000 na minutę, mogłoby więc być nieco więcej.

Spośród wielu zalet pralki warto podkreślić:

  • dość duża pojemność przy niewielkiej kubaturze urządzenia
  • szeroki wybór programów i opcji dodatkowych
  • nowatorska funkcja Time Manager
  • przystępna cena

Jeśli chodzi o minusy, warto wziąć pod uwagę:

  • krótki czas gwarancji – dwa lata
  • wysoki poziom hałasu
  • mała maksymalna wysokość obrotów

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pralki Electrolux i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Electrolux EWT1066EDW – recenzja pralki

  1. Majka pisze:

    Kupiłam tego Electroluxa jakiś czas temu i potwierdzam, że EWT1066EDW to dobra pralka. Rzeczywiście pracuje trochę głośno, więc jeśli ktoś chce prać w nocy w małym mieszkaniu, to polecam poszukać jakiejś pralki która pracuje ciszej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.