Gwarancje producentów pralek – styczeń 2013

Początek nowego roku jest dobrym momentem, aby sprawdzić jakie promocje przygotowali dla nas producenci pralek. Długość gwarancji udzielanej na pralkę to jeden z kluczowych parametrów branych pod uwagę przez konsumentów. Zapraszamy do cyklicznego zestawienia prezentującego czas trwania gwarancji wszystkich popularnych w Polsce producentów pralek.

Od publikacji ostatniego zestawienia w październiku 2012 roku niewiele się zmieniło. Nasz ranking już tradycyjnie otwiera firma Beko, która od dłuższego czasu jest liderem w tym względzie i oczywiście marzymy o tym, aby inni producenci brali z nich przykład.

Beko
– standardowo firma Beko na swoje pralki udziela 2 lata gwarancji
– firma po raz kolejny zdecydowała się przedłużyć promocję, która dla wybranych modeli pralek pozwala bezpłatnie przedłużyć gwarancję do 5 lat (obecnie promocja została przedłużona do 31 marca 2013 roku)
– szczegóły promocji i listę objętych nią pralek znajdziecie tutaj: http://www.beko.com.pl/dluzsza_gwarancja, natomiast aby przedłużyć gwarancję konieczna jest rejestracja zakupionej pralki pod tym adresem: http://programatorbeko.pl/
Ceny pralek Beko

 Ariston
– firma Ariston na swoje pralki udziela 2 lata gwarancji
– tak jak w zeszłym roku istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lub 6 lat
– aby uzyskać szczegółowe informacje odnośnie przedłużenia gwarancji należy skontaktować się z infolinią Ariston (szczegóły tutaj: http://serwis.pl.hotpoint.eu/hotpoint/garanzia-pre)
Ceny pralek Ariston

 Mastercook
– standardowo firma Mastercook na swoje pralki udziela 2 lata gwarancji
– podobnie jak w 2012 roku możemy odpłatnie przedłużyć gwarancję do 5 lat, a koszt jej przedłużenia wynosi obecnie 229 zł (nie zmienił się w przeciągu ostatnich miesięcy).
– szczegóły odnośnie tego jak przedłużyć gwarancję znajdziecie tutaj: https://gwarancja.mastercook.pl/?p=regulamin
Ceny pralek Mastercook

 Amica
– Amica również standardowo udziela na swoje pralki 2 lata gwarancji
– i w tym przypadku również możemy odpłatnie przedłużyć gwarancję do 5 lat i kosztuje to 50 zł za każdy dodatkowy rok (w sumie zapłacimy 150 zł za przedłużenie gwarancji do 5 lat – cena nie zmieniła się)
– szczegóły na temat promocji Amica tutaj: http://www.amica.com.pl/pl,promocje,gwarancja-plus,24,3.html
Ceny pralek Amica

Indesit
– firma Indesit udziela na swoje pralki 2 lata gwarancji
– w dalszym ciągu istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji producenta do 5 lat (brak jest informacji ile to kosztuje, w 2011 roku było to 179 zł, teraz zapewne będzie drożej).
– szczegóły na temat tego jak przedłużyć gwarancję w firmie Indesit znajdziecie tutaj:
http://serwis.indesit.pl/indesit/garanzia-pre
Ceny pralek Indesit

 LG
– koreańska firma LG udziela na swoje pralki 2 lata gwarancji, jednak silniki pralek wyposażonych w technologię DirectDrive są objęte bardzo długą, 10 letnią gwarancją (tylko silniki). W celu sprawdzenia czy rozszerzona gwarancja dotyczy wybranego modelu pralki należy zajrzeć na stronę producenta z konkretnym modelem pralki lub poczytać informacje na stronie sklepu.
Ceny pralek LG

Samsung
– Samsung, który swoimi produktami (a także pralkami) zdobywa coraz większą część rynku zdecydował się podążyć śladem firmy LG. Standardowo również otrzymamy na pralkę 2 lata gwarancji, jednak w przypadku niektórych modeli pralek silnik również jest objęty długą 10-letnią gwarancją (ale warto zauważyć, że znowu chodzi tutaj jedynie o silnik pralki).

Pozostałe firmy, wymienione poniżej, udzielają jedynie standardowej trwającej 2 lata gwarancji na swoje pralki i w tej chwili nie oferują żadnych promocji pozwalających na ich przedłużenie.

AEG – 2 lata gwarancji, Ceny pralek AEG
Bosch – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Bosch
Candy – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Candy
Electrolux – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Electrolux
Gorenje – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Gorenje
Hoover – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Hoover
Miele – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Miele
Panasonic – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Panasonic
Polar – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Polar
Siemens – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Siemens
Whirlpool – 2 lata gwarancji, Ceny pralek Whirlpool

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gwarancje producentów pralek i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Gwarancje producentów pralek – styczeń 2013

  1. karolinus77 pisze:

    a teraz na silnik wybranych modeli pralek panasonica jest 10 lat gwarancji, świetna jakość , małe zużycie energii i bardzo pożyteczne funkcje jak np.: pranie w tem. 15 stopni, sprzęt godny polecenia

  2. malypalecbuddy pisze:

    Przedłużenie gwarancji na 5 lat w indesit na koniec 2013 kosztuje 299 pln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.