Ceramiczna grzałka w pralkach – czy warto?

Możliwość zakupu pralki z ceramiczną grzałką pojawiła się niedawno. Jest to nowinka technologiczna lansowana głównie przez firmę Samsung w swoich pralkach. Czy warto zwracać na nią uwagę?

Moim zdaniem warto. Nie jest to co prawda udoskonalenie które sprawi, że nasza pralka nigdy się nie zepsuje, ale zastosowanie ceramicznej grzałki zwiększa nieco niezawodność naszej pralki oraz zmniejsza koszty jej użytkowania.

Tak naprawdę grzałki te nie są ceramiczne, lecz jedynie pokryte warstwą ceramiki. Pokrycie grzałki ceramiką sprawia, że jej powierzchnia jest bardziej gładka, a co za tym idzie kamień wolniej się na niej osadza. Dzięki temu możemy liczyć na to, że z jednej strony wydłuży się cykl życia takiej grzałki, a z drugiej strony, dzięki mniejszej ilości osadzania się kamienia, grzałka będzie pracować wydajniej, a więc nasza pralka będzie zużywać mniej prądu.

 

6 odpowiedzi na Ceramiczna grzałka w pralkach – czy warto?

 1. Marek Polański pisze:

  Niestety nie mogę się zgodzić z powyższą opinią. Jeżeli to mają byćzalety grzałki ceramicznej to nie warto. 1. Jeżeli ktoś ma problem z osadzaniem się kamienia, zamiast tracić tysiące na Calgon itp lub dopłacać za grzałkę ceramiczną, raz na rok wsyp i upierz na wysokiej temperaturze 100g kwasku cytrynowego- po kamieniu. 2. Nie znam nikogo i samemu mi się nie zdarzyło aby pralka padła przez kamień na grzałce a uzywam jej 7lat. – problem znam tylko z reklamy Calgonu:)
  3. Ilość ciepła która musi być dostarczona do wody w pralce nie zależy od ilości kamienia na grzałce. CIepło jest nieco wolniej przekazywane ale całkowita ilość ciepła jest taka sama (no może z różnicą na ogrzanie tego groźnego kamienia czyli ciepło właściwe x różnica temperaturyx masa kamienia= prawie nic)
  Podsumowując , jak większość rzeczy jest to chwyt marketingowy, chyba, że taka grzałka ma jakieś inne zalety o których nie wspomniał autor powyżej. Pozdrawiam

 2. serlgsg pisze:

  Grzałki „ceramiczne” – nie ma czegoś takiego.Jest zwykła grzałka pokryta substancją pseudo-ceramiczną, która przez dodatkową warstwę izolatora termicznego pali się 3x częściej.Producenci wciskają ludziom kit – to samo z ECO Bublami, jeśli ktokolwiek widział jak to naprawdę jest zrobione i co tak naprawdę robi te „buble” nigdy tego nie kupi.

 3. Madira pisze:

  Według mnie ceramiczna grzałka ma swoje zalety. Zwłaszcza dla alergików mających dość ostrą reakcję skóry na nikiel, jaką ja mam (przy byle kontakcie z tym metalem – zaczerwienienie, wysypka). Grzałka ceramiczna przynajmniej eliminuje to ryzyko, bo nie ukrywajmy, jony niklu w trakcie prania, może i w śladowych ilościach, ale trafiają do ciuchów i pościeli, a z grzałką ceramiczną nie powinno być takich problemów.

 4. Nocka pisze:

  Potwierdzam, również mam uczulenie na nikiel i taka grzałka bardzo ułatwi mi życie.

 5. Fifi pisze:

  czy można czyścić pralkę z grzałką ceramiczną sodą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.