Samsung WF1602WUV – ocena i opis pralki

Pralka Samsung WF1602WUV to nowość wśród pralek firmy Samsung. Do sprzedaży trafiła w marcu 2011 roku. Pralka jest najtańszym i jednocześnie najprostszym przedstawicielem linii Eco Bubble – nowej techologii prania wprowadzonej przez firmę Samsung.

Czym jest technologia Eco Bubble?
Jest to technologia prania polegająca na wytwarzaniu małych bąbelków składających się z powietrza, wody i proszku do prania. Takie bąbelki łatwiej wnikają w tkaninę podczas prania, co pozwala uzyskać bardzo dobre efekty prania w niższej temperaturze. Użycie tej technolgii posiada 2 główne zalety:
– niższa temperatura prania mniej niszczy prane tkaniny
– niższa temperatura oznacza także niższe zużycie prądu przez pralkę.
Jak podaje producent pralki, technologia Eco Bubble pozwala uzyskać ten sam efekt prania w wodzie o temperaturze 15 stopni, co tradycyjna pralka w temperaturze 40 stopni.

Czy pralka zużywa rzeczywiście mniej energii?
Zużycie energii na poziomie 0,9 kWh na pranie przy załadunku 6 kg jest wynikiem bardzo dobrym na tle konkurencji. Producent nie podaje jednak w swoich materiałach którego programu prania dotyczy ta wartość. Należy jednak przypuszczać, że technologia Eco Bubble znacząco przyczyni się do oszczędności w domowym budżecie.

Należy przy tym wszystkim pamiętać, że pranie w niskich temperaturach (poniżej 30-40 sotpni) może powodować konieczność użycia np. specjalnego żelu do prania, gdyż standardowy proszek w niskiej temperaturze może się nie rozpuścić.

Jakie inne zalety posiada pralka Samsung WF1602WUV?
– niski koszt na poziomie niewiele przekraczającym 1000 zł – dokładną cenę sprawdzisz tutaj: Samsung WF1602WUV
– maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/minutę jest bardzo dobrym wynikiem w tej klasie cenowej

Czy pralka Samsung WF1602WUV posiada jakieś wady:
– przede wszystkim nie znajdziecie tutaj zbyt wielu programów specjalnych – inne pralki w tej klasie dają więcej możliwości
– tylko 3 ustawienia prędkości wirowania
– mały wyświetlacz

Pralka Samsung WF1602WUV jest najtańszym przedstawicielem linii Eco Bubble, więc jeśli chcielibyście otrzymać więcej możliwości warto zdecydować się na jeden z droższych modeli. Oto cała linia tych pralek wraz z linkami do cen i opisów:
Samsung WF0602WKE – wersja slim, 6kg pojemności, ceramiczna grzałka
Samsung WF0602WJV – wersja slim, 6kg pojemności, ceramiczna grzałka
Samsung WF0702WKN – 7kg pojemności, ceramiczna grzałka
Samsung WF0702WJV – 7kg pojemności, ceramiczna grzałka
Samsung WD0804W8E – pralko-suszarka

Zapraszamy również do lektury naszego rankingu pralek slim (głębokość do 49 cm) ładowanych od przodu w cenie od 1000 do 1200 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje pralek i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.